Miriam Aasli og Rita Kristensen vil i 2016 satse sammen i NM.

 

 

 

Miriam og Rita har tidligere kun kjørt ett løp sammen, i 2014, men med et godt resultat. Dette var under Rally Bohemia i Tsjekka hvor de opplevde en innholds- og lærerik uke sammen med John Haugland som organiserte det hele. De vant Ladies Cup og endte opp på 4.plass i klassen.

 

http://www.norsk-rally.com/index.php/component/content/article/10-uncategorised/9563-pressemelding-miriam-aasli

 

 

 

De legger begge et litt utfordrende (rally)-år bak seg. Miriam var uheldig allerede under årets 1.NM-runde hvor hun hadde en avkjøring tidlig i løpet og måtte bryte på grunn av skadene på bilen. Etter en veldig langvarig sykdomsperiode med kyssekysen valgte hun i april å ta en lengre pause for å komme i skikkelig form. Miriam kjørte derfor ikke igjen før den siste NM-runden på Hedemarken.

 

 

Rita har siden 2008 vært co-driver for Vidar Kristensen. De har opplevd mange opp- og nedturer i rally-sporet og har sanket flust av gode minner, relasjoner, pallplasser og blant annet NM-sølv sammen. 

Nå kommer en ny tid med nye muligheter, og Miriam og Rita ser frem i mot et godt nytt rally-år!

 

Kilde: Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt