Tirsdag kom beskjeden fra kartleser Jonas Andersson om at han har fått et tilbud fra Even Rally. Dette er managementet til blant annet Andreas Mikkelsen og Pontus Tidemand. Han har akseptert tilbudet og sier derfor opp hos Mads.
Det er hektiske dager for Mads, en spesiell julestri kan man egentlig kalle det.
Mandag ble det kjent at Mads går tilbake til M-sport og skal kjøre VM i Ford Fiesta RS WRC i 2016.
«Det passer vel bra å si at det kom som «julekvelden på kjerringa», siden vi er på den tiden av året», sier Mads. «Jeg hadde ingen peiling på hva som var på gang, og var helt innstilt på å dra på test i Forden med Jonas i dag (onsdag), og starte forberedelsene til en ny spennende sesong. Nå ble det først en oppgave å finne kartleser til den todagers-testen som vi gjør denne uken for Rally Monte Carlo. Så går vi raskt videre for å finne fast kartleser for neste år, eller for å si som sant er, det har vi allerede startet på,» avslutter han.
Mads er nå i Frankrike og tester for Monte Carlo med to kartlesere, en for torsdag og en for fredag. Som sagt; en spesiell julestri
Kilde: Pressemelding
